Entomofagie – pojídání hmyzu u nás a ve světě

Ptáte se, co je to entomofagie? Jde o pojídání hmyzu. A proč s pojídáním hmyzu vůbec začít? Čím dál více z nás si uvědomuje, že kvůli naší planetě budeme muset omezit tradiční spotřebu masa a poohlédnout se po vhodnější alternativě. Jako ideální, i když v našem prostředí netradiční, zdroj bílkovin a vitamínů se jeví pochoutky z hmyzí říše. 

Nejčastěji konzumovanými skupinami hmyzu na celém světě jsou housenky, kobylky, mravenci, brouci, včely, cikády, cvrčci, ale dokonce i vážky, vosy, termiti a další… Údajně jde až o 2000 druhů hmyzu, které jsou ke konzumaci vhodné. V Evropě jde prozatím především o cvrčky a moučné červy. 

Proč je jedení hmyzu tak populární? 

Rostoucí poptávka po vysoce kvalitních bílkovinách spolu s přechodem k udržitelnému chovu jsou hlavními důvody rostoucí popularity jedení hmyzu. Na chov hmyzu se spotřebuje méně krmiva než pro hospodářská zvířata a jeho chov může snížit množství emisí ze skleníkových plynů. Hmyzí farmy, kde se jedlý hmyz kontrolovaných podmínkách produkuje, potřebují obvykle i daleko méně prostoru a jsou také méně náročnější na spotřebu vody.

Sbírání hmyzu pro účely přípravy potravy nebo dalšího prodeje, případně jeho chov na hmyzích farmách, je běžný na většině kontinentů a pomalu se tento udržitelný, a k přírodě vstřícnější trend, dostává i k nám do Evropy. První hmyzí farmy vznikají už i u nás v České republice a i čeští strávníci se začínají seznamovat s výrazy jako entomofagie a hmyzí farma. 

Troufnete si taky? 

I když je to pro vás možná překvapivé, hmyz spousta lidí na světě považuje za pochoutku. Pokud v něm prozatím gurmánský zážitek hledáte obtížně, zaměřte se spíš na jeho skvělé výživové vlastnosti. Hmyz obsahuje bílkoviny, minerály, vitamíny a zdraví prospěšné tuky, které dodají vašemu organismu zdravým způsobem většinu potřebných živin. 

Jak se dá hmyz konzumovat?

  • Hmyzí prášek nebo mouka – jde přimíchat v podstatě do čehokoliv. Aktuálně seženete hlavně chipsy, krekry, proteinové tyčinky a další výrobky s obsahem hmyzího prášku.
  • Hmyz v celku cvrčci nebo červíci (larvy potemníka moučného) se usmrtí vhozením do horké vody a vysuší se horkým vzduchem nebo se smaží v horkém oleji. Dá se dále ochutit solí, chilli, ale klidně i připravit na sladko třeba dochucením skořicí. Fantazii se meze nekladou, a tak se na trhu objevují další a další variace.

 Na co si dát při jedení hmyzu pozor? 

  • Alergeny! Pokud máte nějakou potravinovou alergii, měli byste jedení hmyzu zvážit. Hmyz totiž může spouštět podobnou alergickou reakci jako korýši.
  • Nejedlé druhy. Ne všechen hmyz je jedlý, i u hmyzu existuje riziko otravy. 
  • Hmyz se musí konzumovat čerstvý! 
  • Pesticidy a herbicidy. Není radno sbírat volně žijící hmyz sám někde na polích. Pokud nechcete chovat larvičky přímo u sebe doma, vsaďte na certifikované hmyzí farmy nebo objednávejte hmyzí pochoutky v prověřených eShopech.