Doprava 89 Kč. Zdarma při objednávce nad 700 Kč.

Entomofagie – pojídání hmyzu u nás a ve světě

Ptáte se, co je to entomofagie? Jde o pojídání hmyzu. A proč s pojídáním hmyzu vůbec začít? Čím dál více z nás si uvědomuje, že kvůli naší planetě budeme muset omezit tradiční spotřebu masa a poohlédnout se po vhodnější alternativě. Jako ideální, i když v našem prostředí netradiční, zdroj bílkovin a vitamínů se jeví pochoutky z hmyzí říše. 

Nejčastěji konzumovanými skupinami hmyzu na celém světě jsou housenky, kobylky, mravenci, brouci, včely, cikády, cvrčci, ale dokonce i vážky, vosy, termiti a další… Údajně jde až o 2000 druhů hmyzu, které jsou ke konzumaci vhodné. V Evropě jde prozatím především o cvrčky a moučné červy. 

Proč je jedení hmyzu tak populární? 

Rostoucí poptávka po vysoce kvalitních bílkovinách spolu s přechodem k udržitelnému chovu jsou hlavními důvody rostoucí popularity jedení hmyzu. Na chov hmyzu se spotřebuje méně krmiva než pro hospodářská zvířata a jeho chov může snížit množství emisí ze skleníkových plynů. Hmyzí farmy, kde se jedlý hmyz kontrolovaných podmínkách produkuje, potřebují obvykle i daleko méně prostoru a jsou také méně náročnější na spotřebu vody.

Sbírání hmyzu pro účely přípravy potravy nebo dalšího prodeje, případně jeho chov na hmyzích farmách, je běžný na většině kontinentů a pomalu se tento udržitelný, a k přírodě vstřícnější trend, dostává i k nám do Evropy. První hmyzí farmy vznikají už i u nás v České republice a i čeští strávníci se začínají seznamovat s výrazy jako entomofagie a hmyzí farma. 

Troufnete si taky? 

I když je to pro vás možná překvapivé, hmyz spousta lidí na světě považuje za pochoutku. Pokud v něm prozatím gurmánský zážitek hledáte obtížně, zaměřte se spíš na jeho skvělé výživové vlastnosti. Hmyz obsahuje bílkoviny, minerály, vitamíny a zdraví prospěšné tuky, které dodají vašemu organismu zdravým způsobem většinu potřebných živin. 

Jak se dá hmyz konzumovat?

  • Hmyzí prášek nebo mouka – jde přimíchat v podstatě do čehokoliv. Aktuálně seženete hlavně chipsy, krekry, proteinové tyčinky a další výrobky s obsahem hmyzího prášku.
  • Hmyz v celku cvrčci nebo červíci (larvy potemníka moučného) se usmrtí vhozením do horké vody a vysuší se horkým vzduchem nebo se smaží v horkém oleji. Dá se dále ochutit solí, chilli, ale klidně i připravit na sladko třeba dochucením skořicí. Fantazii se meze nekladou, a tak se na trhu objevují další a další variace.

 Na co si dát při jedení hmyzu pozor? 

  • Alergeny! Pokud máte nějakou potravinovou alergii, měli byste jedení hmyzu zvážit. Hmyz totiž může spouštět podobnou alergickou reakci jako korýši.
  • Nejedlé druhy. Ne všechen hmyz je jedlý, i u hmyzu existuje riziko otravy. 
  • Hmyz se musí konzumovat čerstvý! 
  • Pesticidy a herbicidy. Není radno sbírat volně žijící hmyz sám někde na polích. Pokud nechcete chovat larvičky přímo u sebe doma, vsaďte na certifikované hmyzí farmy nebo objednávejte hmyzí pochoutky v prověřených eShopech.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení